Blisko i daleko – zobacz więcej!

Soczewki wieloogniskowe należą do jednych z najbardziej interesujących rozwiązań na rynku. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem okazują się jednak soczewki będące zmultiplikowanym rozwiązaniem w zakresie wieloogniskowości. Chodzi tutaj rzecz jasna o szkła progresywne.

Czym są tego rodzaju szkła?

Profesjonalnej klasy szkła progresywne stają się coraz popularniejsze nad Wisłą. Uchodzą one za nowoczesne, nietypowe oraz wygodne – głównie ze względu na komfort oraz walory estetyczne. Bezapelacyjnie atutem korzystania z tego rodzaju rozwiązań jest fakt, iż tego rodzaju okulary nie maja charakterystycznej „kreski” dla okularów dwuogniskowych. To nie wszystko, tego rodzaju szkła gwarantują równe przejście pomiędzy obszarami widzenia do bliży oraz do dali, co pozwala o wiele łatwiej zaadaptować się do tego rodzaju szkieł w praktyce użytkownika.

Trudności związane ze szkłami progresywnymi

Osoby noszące szkła progresywne przeważnie narzekają jedynie na fakt, iż tego rodzaju szkła mogą być nieprawidłowo wykonane przez optyka lub źle wpasowane w ramki. W tego rodzaju szkłach bardzo ważne jest doskonale spasowanie wszystkich elementów i przestrzeganie w sposób ścisły odległości pomiędzy soczewką, a źrenicą. Warto wiedzieć, do których optyków najlepiej się wybrać, aby dobrać doskonałej klasy szkła progresywne. Dzięki nim możliwe będzie naprawdę komfortowe korzystnie z okularów – bez niepotrzebnego stresu i wyboru kilku par. Postawmy na wygodę korzystania z tego rodzaju szkieł, które staja się również coraz tańsze. Jest to naprawdę bardzo fajne rozwiązanie, z którego koniecznie należy już dzisiaj skorzystać.