Na co zwrócić uwagę wybierając pomoce sensoryczne?

Gdy u dziecka występują problemy w procesie integracji sensorycznej, wówczas niezbędne jest prowadzenie odpowiednich terapii. Opierają się one na różnego rodzaju ćwiczeniach, które realizowane są w formie zabawy. Do prowadzenia takich terapii wykorzystywane są pomoce sensoryczne. To różnego rodzaju, specjalnie przygotowane zabawki, które mają na celu zaangażować różne zmysły. Obejmuje to wzrok, dotyk, słuch i węch. Istotne jest, aby zdecydować się na takie zabawki, które są przygotowane z dobrej jakości, naturalnych materiałów. Ma to spore znaczenie w kontekście skuteczności ćwiczeń. Im ciekawsza faktura zabawek tym będą w stanie zapewnić znacznie lepsze efekty podczas integracji sensorycznej. Warto decydować się na produkty, które pozwalają dziecku poznawać różne struktury, gęstości, rozmiary. Z reguły zabawki do integracji sensorycznej są wykonywane z wykorzystaniem specjalnie dopasowanych do ćwiczeń konstrukcji. Przede wszystkim są to proste zabawki, które wyróżniają się różnorodnymi, często kontrastowymi kolorami. Pozwala to ćwiczyć także spostrzegawczość.

Jak wybierać pomoce sensoryczne?

Planując zakup zabawek do wykorzystania przy integracji sensorycznej, warto zdecydować się na zapoznanie się z tym, co jest dostępne w takiej kategorii produktów w specjalistycznych sklepach. Nie w każdym punkcie sprzedaży zabawek można znaleźć takie wyroby. Natomiast w sklepach specjalizujących się w sprzedaży tego typu produktów, można liczyć na uzyskanie dostępu do szerokiego asortymentu produktów. Ułatwia to wybranie takich zabawek, które pozwalają angażować różne zmysły podczas zabaw z dzieckiem.

Dlaczego warto postawić na zabawki renomowanych producentów?

Podobnie jak przy zakupie zwykłych zabawek, tak samo przy wybieraniu tych sensorycznych, niezbędne jest wybranie takich, które będą bezpieczne dla dziecka. Z tego powodu zdecydowanie bardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest postawienie na pomoce sensoryczne od intibag.eu, które przygotowane zostały przez renomowanych producentów. Takie firmy mając doświadczenie w produkcji tego typu wyrobów, są w stanie zapewnić takie, które mają atesty i certyfikaty jakości.