Nowe standardy w rozwiązaniach konstrukcyjnych – zadaszenia drzwiami

Mały daszek nad wejściem do budynku nie jest niczym nowym – rozwiązanie to wywodzi się już od budowli starożytnych. Specjaliści podkreślają, że dzisiejsze zadaszenie nad drzwi jednak znacznie różni się od tego, co można zaobserwować wśród historycznych zabytków – nie jest to już integralny element dachu bądź elewacji domu, ale osobna instalacja. Powodem tego typu zmian jest dostęp do nowych technik montażowych, a także rozszerzenia dostępnych materiałów o lekkie i wielofunkcyjne tworzywa sztuczne. Jak dokładnie wyglądają zatem współczesne daszki nad drzwiami?

Konstrukcja domu – na jakie zadaszenie nad drzwi możemy się zdecydować?

Jak można się spodziewać, wybór dostępnych na rynku produktów jest bardzo szeroki. Co więcej, daszki te często wykonuje się specjalnie na zamówienie, tak, aby ich rozmiar, kolor, a także zastosowane materiały jak najlepiej komponowały się z dachówką budynku bądź otaczającą go elewacją. Innymi słowy, zadaszenie nad drzwi zależy głównie od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji, należy jednak pamiętać o tym, że musi się ono komponować zresztą budynku – w przeciwnym razie skażemy się na brzydki i nieestetyczny efekt końcowy.

Które rodzaje daszków są najpopularniejsze?

Najpopularniejsze rodzaje daszków nad drzwiami Powszechnie stosowane zadaszenie nad drzwi można wyróżnić na dwa, podstawowe warianty. Pierwsze z nich to daszki z płyt polimerowych, montowane zazwyczaj na minimalistycznych elewacjach nowoczesnych budynków. Domy wniesione w nieco bardziej klasycznym stylu częściej korzystają natomiast ze zwykłych przedłużeń dachów, aby zachować jednolity i spójny wygląd całej konstrukcji. Rzecz jasna, wcale nie musimy ograniczać się do tych wytycznych!