+48 663 359 666 transformator@centrumtransformator.pl

[sekcje dziecięce]

       Sekcja [DZIECIĘCA] – jak wiadomo dzieci kochają się wspinać, a łącząc zabawę z nauką wspinania dajemy im możliwość pełnego rozwoju fizycznego, jako że wspinanie wpływa na praktycznie cały układ ruchowy dziecka – poprawia gibkość, siłę, wytrzymałość oraz koordynację ruchową. Ponadto bardzo korzystnie wpływa na leczenie dziecięcych wad postawy. Elementy wspinaczki są również wykorzystywane w rehabilitacji zarówno u dzieci leczących się po kontuzjach, jak i u dzieci niepełnosprawnych lub niewidomych. 
       Oprócz zalet zdrowotnych, umiejętne prowadzenie zajęć wspinaczkowych pozytywnie wpływa na rozwój psychiki dziecka. Uczy się ono odpowiedzialności za innych, współpracy w grupie oraz pomagania słabszym. Pomaga pokonać własne słabości i lęki, czym zwiększa poczcie własnej wartości i pomaga uwierzyć w siebie, a jednocześnie uczy dzielić się wygraną z innymi i przegrywać z godnością (dla chętnych - udział w zawodach wspinaczkowych dla dzieci i młodzieży). 
       Ogromny rozwój popularności wspinaczki w XX wieku uświadomił dorosłym jaki pozytywny wpływ ma ona na dzieci i w wielu krajach europejskich (m.in. Francja, Wielka Brytania, Niemcy) sport ten na dobre zagościł w programie szkolnym. 
       Nasze sekcje oparte są  na wspieraniu instynktownych zachowań motorycznych. Na tym etapie rozwoju wspinanie przekazywane jest w formie zabaw ruchowych mających na celu wyposażenie dzieci w schematy ruchowe niezbędne podczas doskonalenia swoich umiejętności wspinaczkowych w późniejszym okresie przygody ze wspinaniem.  
        Oferujemy Państwu kilka opcji sekcji dziecięcych – podział wg wieku:
1. Sekcja [MINI] – przez zabawę do nauki

2. Sekcja [MIDI] – wspinanie z elementami zabawy

3. Sekcja [JUNIOR]  – sportowa sekcja dziecięca

Partnerzy