Dlaczego banki wymagają zaświadczenia o dochodach?

Polacy bardzo chętnie zaciągają w bankach kredyty konsumpcyjne, które wykorzystują na codzienne wydatki, wakacje, czy święta. Każdego dnia w bankach pojawiają się osoby, które interesuje kredyt gotówkowy bez zaświadczeń, ponieważ jest to kredyt z minimum formalności. Zazwyczaj banki wymagają dostarczenia różnych dokumentów, a przede wszystkim jest to zaświadczanie od pracodawcy, które potwierdza czas zatrudnienia oraz wysokość wynagrodzenia z kilku ostatnich miesięcy.

Po co bankom zaświadczenie od pracodawcy?

Przede wszystkim, w ten sposób bank potwierdza, że jego klient jest zatrudniony przez odpowiedni okres czasu i będzie w stanie dokonywać płatności rat do końca trwania umowy. Specjaślicie podkreślają, że poza tym, dzięki wskazanej przez pracodawcę kwocie dochodu, istnieje możliwość wyliczenia zdolności kredytowej i wysokości maksymalnej raty. Często wnioskodawcy mają przecież liczne zobowiązania, nie tylko te zaciągnięte w bankach.

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – jak go uzyskać?

Niekiedy baki udzielają takich kredytów i nie wymagają dostarczenia zaświadczenia. Najczęściej umożliwiają to stałym klientom, ponieważ mają nieograniczony wgląd do ich rachunków bankowych, a niekiedy również do innych produktów. W ten sposób można uzyskać kredyt do kilkudziesięciu tysięcy złotych, nawet bez zgody małżonka. Wiele zależy oczywiście od oceny zdolności kredytowej oraz tego, czy klient nie ma negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej.