Dlaczego warto pomyśleć o benefitach pozapłacowych dla pracowników?

Praca w biurze może wydawać się łatwa i przyjemna, jednak nie każdy pamięta o tym, że wykonywana jest przez długi czas w wymuszonej pozycji siedzącej. Bardzo niekorzystnie wpływa to na zdrowie kręgosłupa, ale też może powodować zespół cieśni nadgarstka, czy bóle głowy. Coraz częściej pracodawcy oferują swoim pracownikom darmo usługi corporate wellness, które stanowią pewnego rodzaju bonus pozapłacowy i są nagrodą za dobrze wykonaną pracę. Z jakich usług można w tym zakresie skorzystać? Dlaczego warto pomyśleć o tego typu benefitach?

Corporate wellness – klucz do efektywnego zespołu

Mogłoby się wydawać, że pracownikom zależy jedynie na bonusach finansowych, które są nagrodą za ich ciężką pracę. Okazuje się jednak, że większość osób bardzo pozytywnie ocenia tego taki sposób doceniania ich pracy przez pracodawcę. Firmy kupują różnego rodzaju usługi. Często są to masaże biurowe, ciekawe szkolenia i webinary, a nawet zajęcia sportowe online. Można skorzystać z jogi, aerobicu, czy pilatesu w wygodnych i komfortowych warunkach. W szczególności duże firmy i korporacje oferują takie benefity swoim pracownikom, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, że jest to doskonały sposób motywacji pozapłacowej, która odnosi świetne rezultaty.

Jakie są inne pozapłacowe metody motywacji?

Niewielu szefów zdaje sobie sprawę z tego, że czasami pracownik oczekuje po prostu słowa dziękuję i docenienia jego wysiłków. Pracownicy czują się również doceniani, jeśli mają możliwość korzystania z najlepszego firmowego sprzętu, mogą się doszkalać i zwiększać poziom swojej wiedzy z różnych dziedzin, nie tylko związanych z wykonywanym zawodem. Poza tym, firmy często oferują im doskonałe ubezpieczenia zdrowotne, karty sportowe, czy dofinansowania do wypoczynku i wydarzeń kulturalnych. Oczywiście nie można przy tym zapominać o tym, że pracuje się dla pieniędzy, a więc w każdej firmie powinno się znaleźć miejsce na premie lub nagrody oraz podwyżki raz na jakiś czas. W innym wypadku każdy pracownik zacznie rozglądać się za innym źródłem zatrudnienia, które zapewni mu benefity finansowe.