Jak skutecznie zabezpieczyć metal przed korozją?

Kwestia umiejętnego zabezpieczenia transportu materiałów metalowych przed szkodliwym działaniem korozji, jest szczególnie istotne dla takich gałęzi przemysłu jak motoryzacja czy elektronika. Wysyłane na ogromne odległości, transportowane często drogą morską samochody i części do nich, jak silniki, hamulce czy nawet całe karoserie – niesie ze sobą oczywiste ryzyko ekspozycji na wilgoć. Woda może nieodwracalnie zniszczyć lub uszkodzić urządzenia i elementy wyposażenia zawierające w sobie metal, dlatego też innowacyjna folia VCI, która bardzo skutecznie chroni zapakowany towar przed penetracją przez wilgoć – okazała się prawdziwym hitem w świecie globalnego przemysłu i międzynarodowego transportu.

Dlaczego folia VCI sprawdza się idealnie do zabezpieczenia antykorozyjnego?

Firmy produkujące samochody czy elektronikę użytkową i wysyłające te produkty do innych krajów, często w trakcie transportu zmagały się z problemem korodowania swoich towarów. Rozwiązaniem stosowanym przed latami było np. pokrycie towaru specjalną powłoką antykorozyjną, ale nie wszystkie produkty na to pozwalają. Poza tym stosowanie galwanizacji metalu, czyli jego zabezpieczenie przed korozją poprzez kąpanie metalu w specjalnych mieszankach pierwiastków tworzących powłokę ochronną – było bardzo kosztowne, czasochłonne i wymagało sporych nakładów na stworzenie odrębnego stanowiska galwanizacji. Dzisiaj folia VCI, którą można np. rozwijać z rolki i szczelnie obkleić nią dowolny towar lub opakowanie, znacząco obniża koszty i pozwala na zabezpieczenie produktu przed rdzą bardzo szybko, bez zatrudniania dodatkowych rąk do pracy.

Inne korzyści gwarantowane przez folie antykorozyjne

Bardzo ważna jest szybkość pracy, jaką gwarantuje folia VCI, a tym samym wydajność pracy z jej zastosowaniem. Folia jest elastyczna i samoprzylepna, więc doskonale i szczelnie okrywa każdy produkt, bez względu na jego gabaryty, kształty i poszczególne wymiary. Od strony wewnętrznej, lotne inhibitory korozji uniemożliwiają wejście wilgoci do środka opakowania. Od strony zewnętrznej natomiast, folie VCI chronią przed działaniem negatywnych czynników zewnętrznych. Jest niezawodna jako ochrona dla elementów stalowych, aluminiowych, srebrnych, mosiężnych czy miedzianych, a także wszystkich pozostałych stopów lutniczych.