Kiedy warto wybrać soczewki kontaktowe?

Osoby borykające się z problemami ze wzrokiem często narzekają na to, jak negatywny wpływ ma to na ich codzienne życie. Konieczność noszenia okularów jest kłopotliwa w różnych sytuacjach. Przykładem może być to, jak zimą parują po wejściu do autobusu lub sklepu, a latem uniemożliwiają skorzystanie z najmodniejszych okularów przeciwsłonecznych. Również sportowcy narzekają na to, że nie są w stanie uprawiać większości dyscyplin w okularach korekcyjnych, bo zwyczajnie może być to niebezpieczne. Na szczęście, takim osobom można polecić bez wahania soczewki kontaktowe, które dostępne są dla wielu wad wzroku.

Dlaczego warto zdecydować się na soczewki ultraflex?

Soczewki kontaktowe to rozwiązanie praktycznie dla każdego. Są bardzo wygodne i praktycznie niewyczuwalne na oku. Trzeba jedynie nauczyć się je zakładać i zdejmować oraz dbać o ich higienę, a one odwdzięczą się doskonałą jakością wzroku i znacznie większym komfortem, niż ten, który zapewniają okulary. Nowoczesne soczewki ultraflex są hydrożelowe, dzięki czemu doskonale nawilżają oko i nie powodują jego wysychanie, nawet przy wielogodzinnym użytkowaniu. Można w nich jeździć na rowerze, pływać i jeździć na nartach. Umożliwiają również korzystanie z okularów przeciwsłonecznych. W niektórych modelach soczewek można nawet spać, jednak nie jest to najzdrowszym rozwiązaniem dla oka.

Jakie soczewki kontaktowe wybrać?

Przed zakupem pierwszego opakowania soczewek najlepiej jest skonsultować się z okulistą, który dokładnie zbada oko i sprawdzi jego wadę. Większość specjalistów zaleca korzystanie z soczewek jednodniowych, ponieważ umożliwiają one zachowanie maksymalnej higieny. Po zdjęciu z oka soczewkę wyrzuca się i następnego dnia zakłada na nie całkowicie nową i sterylnie czystą. Jednodniowe soczewki są też najcieńsze, dzięki czemu praktycznie nie wyczuwamy ich obecności na oku. Jeśli model soczewek i ich rozmiar zostaną odpowiednio dopasowane, z pewnością będą służyć pacjentowi i zapewnią mu doskonały komfort użytkowania. Większość osób stosuje soczewki naprzemiennie z okularami.