Możliwości wspierania bankowości przez smartfony.

Telefony dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu stają się bezpieczne i mogą chronić informacje i dane związane z rachunkiem bankowym. W ten sposób pozwalają na użytkowanie aplikacji bankowej z poziomu telefonu, ułatwiając płacenie za towary i usługi.

Mobilne usługi bankowości internetowej

Dostęp do kota bankowego możliwy jest również przez aplikacje instalowane w smartfonach. To szybszy i łatwiejszy sposób na wykonywanie operacji bankowych oraz korzystanie z usług banków. Aplikacja połączona jest jednocześnie z rozpoznawaniem użytkownika oraz uproszczonym sposobem logowania za pomocą kodu PIN. Dzięki łączności z internetem przez siec komórkową możliwy jest dostęp do aplikacji w dowolnym miejscu.

Telefon działający jak portfel

Możliwość rozpoznawania użytkownika pozwala na stworzenie ze smartfona karty płatniczej. Nowoczesne smartfony mogą być używane do płatności zbliżeniowych. Takie możliwości ułatwiają płacenie bezgotówkowo w dowolnym miejscu, gdzie występuję terminale płatnicze. Drugą formą takich transakcji jest kod BLIK, gdzie użytkownik może za jego pomocą wypłacać pieniądze z bankomatu lub dokonywać płatności za usługę.

Szybsze płatności bez numeru konta

Użytkownicy smartfonów mogą przesyłać pomiędzy sobą płatności, wpisując numer telefonu. Odbiorca po otrzymaniu potwierdzenia sam decyduje, jak będzie finalizowana transakcja. Może dokonać wypłaty na rachunek bankowy lub zapłacić za bieżące usługi u operatora telefonii komórkowej.

Smartfon pozwala na rozwój bankowości mobilnej. Płatności dokonywane są w dowolnym miejscu bez konieczności wizyty w placówce bankowej.