Zamiana rodzajów zastosowania smartfonów.

Telefony zyskując lepsze oprogramowanie, zmieniają swoje główne zastosowanie na rzecz innej aktywności niż komunikacja.

Telefon, czyli mobilne centrum rozrywki

Duża moc obliczeniowa sprawia, że nowoczesne smartfony mogą odtwarzać muzykę oraz materiały wideo. Do tego mogą zapisywać takie pliki w pamięci wewnętrznej lub korzystać z materiałów zapisanych w chmurze danych. Dodatkowo zapewniają użytkownikowi rozrywkę przez dostęp do gier stworzonych pod system operacyjny takich urządzeń. Oprócz tego mają możliwość instalacji aplikacji zwiększających funkcje telefonu.

Możliwości telefonu i bankowości mobilnej

Możliwość indywidualnego rozpoznawania użytkownika oraz dostęp do internetu pozwala na prowadzenie operacji finansowych z rachunku bankowego w dowolnym miejscu. Można używać do tego aplikacji bankowych dedykowanych na telefon lub używać telefonu jak karty płatniczej. W ten sposób użytkownik zwiększa swoją mobilność i uniezależnia się od bankomatów i placówek bankowych.

Smartfon to również aparat i kamera

Producenci zadbali o to, aby również smartfon mógł zastąpić aparat cyfrowy. Dobrej klasy obiektywy pozwalają na zrobienie zdjęć w każdej chwili, ponieważ telefon zawsze mamy pod ręką. Oprogramowanie pozwala na ich natychmiastową obróbkę i przesyłanie ich innym użytkownikom. W ten sposób również można nagrywać filmy w jakości HD.

Smartfon coraz częściej jest używany jak komputer, a nie jak standardowy telefon. Jego możliwości zwiększają swobodę poruszania się użytkownika oraz pozwalają na kontakt z internetem w dowolnym miejscu.