Dobrze zamontowane okna to gwarancja komfortu cieplnego. Z tego powodu często dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie nieco większych pieniędzy w warstwowy montaż. Ma on wiele zalet. W stosunku do tradycyjnego jest w stanie zapewnić ochronę przed utratą ciepła. Zalecany jest z tego powodu do okien energooszczędnych. Pozwala zapewnić odpowiedni poziom szczelności. Jednak nawet przy tradycyjnych oknach można wiele zyskać, gdy wybierze się ciepły montaż. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że to spora inwestycja. Z tego powodu warto dobrze przemyśleć, czy będzie to opłacalne rozwiązanie. Gdy zamierza się uzyskać oszczędności w dłuższym okresie, wówczas postawienie na montaż na ciepło będzie dobrym rozwiązaniem. Kompleksowe uszczelnienie warstwy izolacyjnej sprawi, że ograniczy się ryzyko występowania mostków termicznych. Pozwala to ograniczyć straty energii, a także proces pojawiania się grzyba na ścianach. Szczególnie ważna jest możliwość zmniejszenia ryzyka zawilgocenia warstwy pianki stosowanej do uszczelnienia okien.
Na czym polega ciepły montaż?
Charakterystyczną cechą dla ciepłego montażu jest zastosowanie, aż trzech warstw uszczelniających. W ten sposób pozwala on zapewnić znacznie większą efektywność izolacji. Przy oknach wykonywane są warstwy wewnętrzne, zewnętrzne i środkowe. Każda z nich wykonywana jest z wykorzystaniem nieco innych materiałów. Warstwa środkowa realizowana jest z piany poliuretanowej, która ma zapewnić izolację termiczną. Natomiast wewnętrzna warstwa jest wykonywana ze szczelnych taśm. Mają one na celu zapewnić ochronę piany montażowej przed parą wodną. Zewnętrzna warstwa ma zapewnić ochronę przed wilgocią powstającą choćby podczas opadów deszczu.
Dlaczego warto skorzystać z ciepłego montażu?
Wysokiej jakości ciepły montaż, który realizowany jest przez doświadczoną ekipę, będzie w stanie przynieść znacznie lepsze efekty w kontekście ochrony domu przed zimnem, wilgocią. Jeśli ma się możliwość zainwestowania większych środków finansowych, wówczas warto zdecydować się na realizację takich prac wykończeniowych.