Bez ekranu i działa

Urządzenie bez ekranu? Trudno to sobie wyobrazić. Coś na przykładzie kolejnej rewolucji. Kiedyś ludzie nie mogli sobie wyobrazić pojazdu jadącego bez konia. Historia lubi się powtarzać. Nowe technologie wciąż szturmują rynek.

Za niedługi czas ekran urządzenia — jakiegokolwiek, które dotychczas nie mogło się bez niego obejść — będzie na pewno opcjonalny. I z biegiem czasu całkowicie zrezygnujemy z używania telebimów. Nowe rozwiązania będą związane z internetem rzeczy. I aż ciśnie się na usta stwierdzenie — wszechrzeczy. Przedmioty otaczające nas otrzymają tożsamość i staną się integralną częścią nas samych. Hologramy będą wyświetlane bez potrzeby używania wielkich i przywiązujących nas do jednego miejsca ekranów.

Pomysły na rozszerzenie rzeczywistości i połączenie jej z cyfrową wartością dodana są wciąż marzeniem, które jednak zaczyna się spełniać. Kolejnym krokiem jest rzeczywistość alternatywna, w której będziemy mogli się całkowicie zgłębić. A holograficzny obraz generowany będzie przed oczyma widza, który będzie miał możliwość zagłębienia się w nim — stanięcia pośrodku akcji jak obserwator i narrator.

Kolejne pytanie dotyczy czasu, a właściwie terminu. Kiedy seria następstw pozwoli na urzeczywistnienie idei. Wiele wskazuje, że czas oczekiwania dobiega końca. Kolejne pomysły na kanwie technologii przyszłości w czasie rzeczywistym przeniosą użytkowników w świat magii. Świat dzięki technologiom IT przyspieszył do niebotycznych prędkości. To, co przed chwilą było fantastyka, a nawet fantasy dziś nie dziwi nikogo.